Reklama
Reklama

Nowe centrum strażackie na Bobrzańskiej

Miejskie stanowisko kierowania straży pożarnej przeniosło się do nowoczesnego centrum informatycznego przy ulicy Bobrzańskiej. Również w piątek oficjalnie uruchomiona została strażacka sieć szerokopasmowego internetu.

Z nowego budynku przy ulicy Bobrzańskiej strażacy będą kierować akcjami w powiecie poznańskim. Mogą też połączyć się stąd z każdą powiatową remizą w Wielkopolsce. Sieć szerokopasmowa o przepustowości dwóch gigabitów na sekundę pozwoli im na przykład przesyłać obraz wideo z miejsca akcji w czasie rzeczywistym. W nowym centrum zarządzania równocześnie ze strażakami mogą pracować operatorzy pogotowia ratunkowego.

Otwarte w piątek centrum zarządzania i prognozowania zagrożeń to piąta taka placówka w Wielkopolsce. Podobne centra zarządzania powstały w Lesznie, Pile, Kaliszu i Koninie. Budynek przy Bobrzańskiej w przyszłości będzie siedzibą komendanta miejskiego straży pożarnej, może też przejąć funkcję centrum powiadamiania 112 przy ulicy Wiśniowej. Budowa systemu informatycznego i stanowisk kierowania dla wielkopolskiej straży kosztowała czterdzieści dwa miliony złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro