Reklama

Jak obniżyć ceny biletów na miejską komunikację?

Na ten temat dyskutowali we wtorek dyrektorzy MPK z wielu polskich miast i ekonomiści. Choć dyskusja raczej cen benzyny nie obniży, nie wpłynie też raczej na planowaną styczniową podwyżkę cen biletów.

Ceny paliw są coraz wyższe, drożeje energia, koszty komunikacji rosną - jest to problem każdego przewoźnika w Polsce. Co wobec tego zrobić by koszty usług przewozowych mogły być mniejsze? Odpowiedzi na tak trudne pytanie będą szukają najlepsi ekonomiści wśród przewoźników i najlepsi przewoźnicy wśród ekonomistów, którzy przez dwa dni 4 i 5 grudnia 2012 obradują w Poznaniu na Konferencji Ekonomicznej organizowanej przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej i MPK Poznań Sp. z o.o. - poinformowała Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Eksperci komunikacyjni przyczyn drogiej komunikacji wskazywali wiele. Pierwsza to infrastruktura. Jeżeli usprawniamy układ komunikacyjny to wiadomo, że my do obsługi takiej samej częstotliwości używamy mniej pojazdów, a tym samym mamy niższe koszty osobowe - mówi Wojciech Tulibacki, prezes MPK.

Drugim problemem drogiej komunikacji są zdaniem niektórych uczestników - politycy. Sama klimatyzacja w pojazdach podnosi nam o kilkanaście procent zużycie paliwa, które kosztuje itd. jeżeli politycy nie zdają sobie z tego sprawy to bardzo przykre, ale muszą to zrozumieć - tłumaczy Adam Karolak, Prezes Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.23 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro