Reklama

Dreamliner odwiedził Poznań

Około godziny 12.40, z godzinnym opóźnieniem, na poznańskiej Ławicy pojawił się najnowszy nabytek Polskich Linii Lotniczych LOT - Dreamliner. Poznaniacy chcący zobaczyć maszynę tłumnie pojawili się m.in. na tarasie widokowym portu lotniczego.

Już w piątek informowaliśmy, że 4 grudnia Dreamliner odwiedzi Poznań. Początkowo Ławica podawała, że samolot wyląduje w stolicy Wielkopolski o godzinie 11.00. Następnie godzinę przylotu zmieniono na 13.00. Rano oficjalną informacją było to, że Boeing 787 wyląduje na Ławicy około11.40. Ostatecznie wylądował z godzinnym opóźnieniem.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Na lotnisku maszynę obserwowały tłumy poznaniaków. Wiele osób śledziło lot Dreamlinera nad Poznaniem. Otrzymaliśmy zdjęcia samolotu lecącego nad różnymi częściami Poznania. Wybrani poznaniacy, którzy posiadali wejściówki (można je było wygrać m.in. na Facebooku Ławicy) mogli zobaczyć samolot również od środka. Po godzinie 14.00 Dreamliner odleciał z Ławicy.

Mniej więcej do połowy grudnia nowy samolot LOT-u będzie odbywał loty szkoleniowe. Na 14 grudnia zaplanowano pierwszy rejs z pasażerami - do Pragi.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro