Reklama
Reklama

Wilda pamięta o Wilhelmim

Tablicę upamiętniającą wybitnego aktora Romana Wilhelmiego odsłonięto na budynku, w którym się urodził przy ul. Sikorskiego na Wildzie.

Na tablicy, która powstała z inicjatywy Rady Osiedla Wilda napisano, że aktor urodził się w 1936 roku przy ulicy Strumykowej 11, obecnej ulicy Sikorskiego.  - Miejsce narodzin Romana Wilhelmiego znaleźliśmy przypadkiem w księgach parafialnych w kościele - mówi Adam Babicz, przewodniczący Rady Osiedla Wilda. Wybitny aktor ma jeszcze w Poznaniu swój skwer i obelisk.

Przedłużanie rzęs jest bez sensu. W maju Laminacja + lifting + botox rzęs -20% od ceny regularnej tylko w salonach Wonderland. Zadzwoń: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


Przypomnijmy, że w Scenie na Piętrze, 24 kwietnia 1991 roku miała miejsce ostatnia premiera teatralna Romana Wilhelmiego.  Aktor zagrał w swoim rodzinnym Poznaniu,  w monodramie "Mały światek Sammy Lee" Kena Hughesa w reżyserii Zdzisława Wardejna, ale zmarł pół roku później. W sumie aktor zagrał w ponad 100 filmach i spektaklach teatralnych, a największą sławę przyniosły mu role w "Karierze Nikodema Dyzmy" i serialu "Alternatywy 4".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.66 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro