Reklama
Reklama

Wyższy czynsz dla mieszkańców ZKZL

Od 1 grudnia o 10 procent więcej będą płacić najemcy sześciu tysięcy miejskich lokali. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych wprowadza kolejną już podwyżkę czynszu.

Podwyżki zależne są od standardu mieszkania. Od czterech lat ZKZL podnosi o 1/10 poziom opłat w tych mieszkaniach, gdzie warunki bytowe są nieco lepsze. Czyli wprowadza tzw. czynsz punktowy. Każdy lokal jest wyceniany osobno według karty punktowej. Tych punktów jest 47 i biorąc pod uwagę stan techniczny położenie, wyposażenie lokalu ustalana jest indywidualna stawka czynszu - informuje Jarosław Pucek, dyrektor Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Im mieszkanie ma wyższy standard, tym wyższe powinny być opłaty. Obecnie czynsz w mieszkaniach komunalnych waha się od niespełna 5 złotych do nieco ponad 9 złotych za metr kwadratowy. Ostatnia podwyżka tego typu ma wejść w życie w 2016 roku - a wszystko przez uchwałę Rady Miasta sprzed czterech lat. Wtedy radni zdecydowali, że stawki będą różnicowane w zależności od standardu mieszkań.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
3.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro