Reklama
Reklama

Szachty: góra śmieci, rozpoznajecie szyld?

fot. Ewa
fot. Ewa

W środę w okolicach Stawu Edy na poznańskich Szachtach pojawiła się góra śmieci. Prawdopodobnie pochodzą ze zlikwidowanego lub remontowanego sklepu zoologicznego. Sprawę przekazaliśmy strażnikom miejskim, ale prosimy czytelników o pomoc. Rozpoznajecie szyld?

- W środę, na szachtach poznańskich, na ulicy Świerczewskiej, przy stawie Edy znalazłam świeżo wyrzuconą górę śmieci - informuje Ewa. - Jest problem z namierzeniem ich właściciela. Wyrzucony został charakterystyczny szyld sklepowy, może jesteście w stanie pomóc w jego rozpoznaniu - dodaje.

Sprawę dzikiego wysypiska śmieci przekazaliśmy strażnikom miejskim. - Każdy sygnał od mieszkańców jest dla nas ważny. Tym bardziej liczy się pomoc we wskazaniu osoby, która tych śmieci się pozbyła - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej. - Czasem zdarza się, że w śmieciach nie znajdziemy żadnego dokumentu z adresem i wówczas wskazanie sprawcy jest praktycznie niemożliwe. Dzięki poznaniakom wielokrotnie udało nam się problem poszczególnych dzikich wysypisk rozwiązać, może w tym przypadku będzie podobnie - dodaje.

Piwecki zauważa, że każdego roku Poznań przeznacza na sprzątanie dzikich wysypisk około miliona złotych. - Niestety, ale nasza mentalność wciąż pozostawia wiele do życzenia. Nie śmiećmy, a więcej pieniędzy zostanie w budżecie - zauważa. - Jeszcze dziś nasz patrol pojawi się we wskazanym miejscu i sprawdzi, czy nie ma innych "śladów" prowadzących do śmieciarza.

Twórcy dzikiego wysypiska z ulicy Świerczewskiej grozi mandat w wysokości 500 złotych. Jeśli uda się ustalić jego tożsamość, będzie też musiał uprzątnąć teren. Rozpoznajecie szyld? Jeśli tak, skontaktujcie się z nami poprzez [email protected]. Informacje na ten temat można również przekazywać bezpośrednio do dyżurnego SMMP Wydział Wschód: tel. 61 878 50 31 w godz. 6:00 - 22:00 lub pocztą elektroniczną: [email protected].

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
5℃
Poziom opadów:
3.1 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
6.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro