Reklama
Reklama

Rumak: chcielibyśmy w końcu wygrać na własnym boisku

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

- Chcielibyśmy w końcu wygrać na własnym boisku, bo na razie więcej punktów zdobywamy na wyjazdach niż u siebie - mówi przed piątkowym meczem ze Śląskiem Wrocław trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak.

- Główną siłą wrocławian są stałe fragmenty gry. To właśnie dzięki nim wywalczyli mistrzostwo w ubiegłym sezonie. W tym aspekcie gry niewiele się w drużynie Śląska zmieniło. Nadal mają w swoich szeregach znakomicie wykonującego stałe fragmenty gry Sebastiana Milę i Przemysława Kaźmierczaka, który bardzo dobrze gra w powietrzu. Od indywidualnych poczynań moich podopiecznych będzie zależało, czy będziemy potrafili się przed tym bronić. Chcielibyśmy w końcu wygrać na własnym boisku, bo na razie więcej punktów zdobywamy na wyjazdach niż u siebie. Po części wynika to z tego, że nie do końca jesteśmy przygotowani do prowadzenia otwartej gry. Dlatego łatwiej nam o punkty na boiskach rywali, gdzie możemy poczekać na ich błąd - mówi przed piątkowym meczem ze Śląskiem Wrocław trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak.

Kolejorz zagra bez kontuzjowanego Vojo Ubiparipa i przechodzącego rehabilitację Manuela Arboledy. Ponadto pod znakiem zapytania stoi występ bramkarza Jasmina Burcia, który podczas ostatniego treningu doznał urazu łokcia.

Przypomnijmy, że bezpośrednio przed i po każdym spotkaniu Lecha Poznań na Stadionie Miejskim na antenie telewizji WTK można zobaczyć magazyn STUDIO BUŁGARSKA, w którym m.in. analizy, goście, podsumowanie tego, co wydarzyło się na boisku oraz transmisja konferencji prasowych trenerów. Wszystko transmitowane bezpośrednio ze Stadionu Miejskiego przy ul. Bułgarskiej, a prowadzący to: Łukasz Borowicz i Mateusz Kuźniewski. Magazyn można zobaczyć na platformie WTKPLAY.PL.

Spotkanie 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Lech Poznań - Śląsk Wrocław, odbędzie się w piątek, 30 listopada 2012 roku, o godz. 20.45, na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. W ramach promocji "Dzieciaki za złotówkę" każde dziecko mające mniej niż 13 lat będzie mogło zobaczyć mecz z trybuny nr I, III i IV za 1 zł. Natomiast bilety w przedsprzedaży dla pozostałych kibiców są w cenie od 18 zł do 55 zł. W dniu meczu najtańsze bilety będą w cenie 23 zł.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro