Reklama

Poznań: MPK nie dba o komfort pasażerów?

fot. Michał Nadolski - archiwum
fot. Michał Nadolski - archiwum

Zgodnie z zapowiedziami meteorologów już w przyszłym tygodniu w Poznaniu ma się zrobić znacznie chłodniej. Zdaniem jednego z pasażerów poznańskiej komunikacji miejskiej przy niskich temperaturach na zewnątrz, w pojazdach MPK jest duszno i... śmierdzi. A wszystko przez zablokowane okna. MPK zapewnia, że sprawą się zajmie.

Temat klimatyzacji i ogrzewania w pojazdach komunikacji miejskiej pojawia się przeważnie dwa razy w roku - wiosną, gdy mamy do czynienia z pierwszymi upałami, a także jesienią, gdy pojawiają się pierwsze mrozy. Głosy w tej kwestii zawsze są podzielone - jedni uważają, że w pojazdach MPK jest za ciepło, inni, że zdecydowanie za zimno.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


- Każdego roku tłumaczymy, że odczuwalna temperatura dla każdego jest inna. Trzeba też myśleć o zdrowiu. Gdy pasażerowie stoją w zimnie na przystankach, wsiadanie do rozgrzanych pojazdów nie byłoby korzystne dla ich zdrowia. Dlatego ogrzewanie jeśli już działa, nie ma doprowadzać do przeziębień - wyjaśniała nam w październiku Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK.

Tym razem chodzi jednak o zablokowane okna w tramwajach i autobusach. - Jak wiadomo w okresie zimowym klimatyzacja w pojazdach jest wyłączona, nie ma w tym nic dziwnego, dziwi natomiast fakt, że na ten okres nie odblokowano okien w pojazdach - pisze nasz czytelnik, poznaniak. - Przy włączonym ogrzewaniu w pojeździe bez możliwości wentylacji jest duszno i śmierdzi. Nie można uchylić nawet jednego okna w tramwajach Tramino i klimatyzowanych autobusach z ulicy Warszawskiej. Warunki zdecydowanie nie są zgodne z warunkami przewozów zbiorowych - dodaje.

- Dlaczego niewykonalne jest to, co w zajezdni na ul. Kaczej okazało się rzeczą prostą i oczywistą. Do odblokowania takiego okna wystarczy zwykły klucz tzw. kwadrat więc nie wiem w czym problem - kończy.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zapewnia, że problemem się zajmie. - Skontrolujemy nasze pojazdy pod względem właśnie zablokowanych okien - zapewnia Gajdzińska. - Odblokujemy okna uchylne tam, gdzie obecnie są zablokowane - dodaje. Kontrole mają zostać przeprowadzone w najbliższym czasie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro