Reklama
Reklama

Katarzynki z MPK: zwiedzanie zajezdni i prowadzenie tramwaju

fot. Elżbieta Skowron - archiwum
fot. Elżbieta Skowron - archiwum

Już w najbliższą niedzielę, 25 listopada, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne i KMPS zapraszają na coroczne Katarzynki, czyli obchody dnia świętej Katarzyny - patronki przewoźników. Zaplanowano wiele atrakcji, w tym prowadzenie tramwaju pod okiem instruktora!

W tym roku 25 listopada wypada w niedzielę, a więc jest to idealny dzień na świętowanie z pracownikami MPK i członkami Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych. Ale święta Katarzyna patronuje również... grzesznikom. - Ponieważ każdy z nas ma jakiś grzech na sumieniu, można śmiało powiedzieć, że to święto nas wszystkich - i nas, i naszych pasażerów - mówi Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK Poznań.

W związku z tym pracownicy MPK i członkowie KMPS zapraszają na niedzielę pełną atrakcji. 25 listopada po Poznaniu kursować będzie "tramwaj świętej Katarzyny", który pozwoli jego pasażerom na odwiedzenie poznańskich zajezdni tramwajowych. - Tramwaje będą wyruszać z ulicy Gajowej co 30 minut w godzinach od 12.00 - 14.30. W zajezdni przy ulicy Głogowskiej będzie można zwiedzić Muzeum MPK i skonfrontować historyczne pamiątki z najnowszymi nabytkami tramwajowymi w dziejach poznańskiej komunikacji, a na terenie zajezdni przy ul. Fortecznej będzie można poprowadzić tramwaj pod czujnym okiem instruktora jazdy - zdradza Gajdzińska. - Opłatą za możliwość prowadzenia tramwaju będzie wsparcie kwesty "Ratujmy Stare Bimby" kwotą minimalną 15 złotych - informują członkowie KMPS.

Trasa linii nr 19:

GAJOWA - zajezdnia przy ul.Głogowskiej - zajezdnia przy ul. Madalińskiego - zajezdnia przy ul. Fortecznej - pętla Franowo - GAJOWA

Dodatkowe atrakcje czekają na poznaniaków na pętli tramwajowej Franowo. Tutaj będzie można zobaczyć zabytkowe autobusy Jelcz RTO oraz Ikarus 280. Pojazdy kursować będą na linii F, dzięki której dostaniemy się na teren lokomotywowni PKP Cargo. Start od 12.00 do 14.30 co pół godziny z pętli Franowo.

Przejazdy na linii nr 19 oraz na linii F będą bezpłatne. - Członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych będą natomiast kwestować. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie starych bimb - tłumaczy Gajdzińska.

Przy okazji Katarzynek najlepsi pracownicy MPK, w sumie 20 osób, otrzymają nagrody - "Złote Wajchy". Uroczyste wręczenie symbolicznych statuetek przez prezydenta Poznania oraz prezesa MPK odbędzie się w piątek w Domu Tramwajarza.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro