Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1021 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Trasa na Franowo: biletomatów brak, jest mapa

KaT
piątek, 26.10.2012 r.
godz. 08.31

Mieszkańcy okolic trasy na Franowo od momentu uruchomienia tu ruchu tramwajowego skarżą się na brak biletomatów na przystankach. Podkreślają, że w okolicy brakuje punktów, w których można kupić bilety. Rada Osiedla Chartowo proponuje więc mieszkańcom mapę, na której takie punkty zaznaczono.

Trasa tramwajowa na Franowo działa od połowy sierpnia i cieszy się coraz większą popularnością wśród poznaniaków. Wciąż docierają jednak do nas sygnały dotyczące m.in. czystości na przystankach w tunelu trasy, a także biletomatów, których wciąż tu nie ma.

- Rzadko korzystam z komunikacji miejskiej, ale chciałem wypróbować nową trasę. Z radością udałem się więc na przystanek w tunelu i co? Nawet nie mam, gdzie kupić biletu - pisze Andrzej. - To totalna głupota. Przecież tylko część tramwajów ma biletomaty, a jak już się czeka na tramwaj to przecież nie będę biegać po osiedlach w okolicy, żeby kupić bilet!

O problemie wiedzą radni osiedlowi z Chartowa. - To problem dla mieszkańców Chartowa, pasażerów ze Szczepankowa i Spławia, przesiadających się z autobusu na tramwaj oraz klientów punktów handlowych na Franowie - tłumaczy Wojciech Chudy, przewodniczący RO Chartowo.

Już po otwarciu trasy Zarząd Transportu Miejskiego zapowiadał, że biletomaty się tu pojawią - ale pod koniec 2012 roku lub na początku roku przyszłego. - Zgodnie z informacjami z ZTM-u możemy liczyć na zamontowanie biletomatów dopiero w przyszłym roku - dodaje Chudy.

Jak więc pomóc mieszkańcom przetrwać do tego czasu? - We współpracy z ZTM-em stworzyliśmy mapę informacyjną z punktami sprzedaży biletów MPK na obszarze Chartowa. Od czwartku mapy wiszą już w gablotach na przystankach:  Os. Lecha, Piaśnicka / Rynek, Piaśnicka / Kurlandzka, Szwedzka, Szwajcarska i Franowo. Liczymy, że taka informacja pomoże osobom, korzystających z poznańskiego „metra”, uniknąć problemów z zakupem biletu, przynajmniej do czasu zamontowania biletomatów  w przyszłym roku - kończy.
 
Dobry pomysł?

Reklama