Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama

Ruszyła rozbudowa Hospicjum Palium

BS
wtorek, 23.10.2012 r.
godz. 19.33
BS | wtorek, 23.10.2012 r., godz. 19.33

Walka o rozbudowę Hospicjum Palium trwała od dłuższego czasu. Dzięki pieniądzom z budżetu obywatelskiego budowa mogła w końcu ruszyć, a hospicjum wzbogaci się o nowy oddział, który pomieści trzynaście nowych łóżek.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przypominamy, że rozbudowa Hospicjum Palium była jednym z dwudziestu projektów, na które mogli głosować poznaniacy w ramach budżetu obywatelskiego. Okazało się, że ten projekt uzyskał zdecydowanie największe poparcie poznaniaków. Zagłosowało na niego blisko 10% osób biorących udział w głosowaniu. 

Wcześniej udało się uzyskać dofinansowanie z Ministerstwa Zdrowia, które przekazało blisko 3 miliony złotych. Około miliona złotych przekazało Towarzystwo Opieki Paliatwynej, a z budżetu obywatelskiego przekazano 1,5 miliona złotych – Ja myślę, że to właściwie przyśpieszyło tak naprawdę. To, że poznaniacy zdecydowali właśnie w taki sposób. To dodało nam odwagi, oczywiście rozbudowa była przygotowana, ale wiedzieliśmy, że nam brakuje pewnej kwoty – mówi Barbara Grochal z Hospicjum Palium.

Rozbudowa jest konieczna bo miejsc dla potrzebujących opieki brakuje. W tej chwili w hospicjum są dwadzieścia cztery miejsca, a to stanowczo za mało – Najważniejsze jest to dla pacjentów, ponieważ każdego dnia czeka dwadzieścia nowych osób w kolejce – wyjaśnia Katarzyna Skrzecz, wolontariuszka z hospicjum.

Budowa hospicjum zakończy się pod koniec przyszłego roku, ale hospicjum już dziś zapowiada potrzebę kolejnych inwestycji.

Reklama