Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama

Hotel Polonez sprzedany

BS
piątek, 19.10.2012 r.
godz. 19.33
BS | piątek, 19.10.2012 r., godz. 19.33

Na początku października informowaliśmy, że toczą się rozmowy na temat sprzedaży dawnego Hotelu Polonez. W piątek doszło do podpisania umowy sprzedaży, a kupujący zapłacił 23 miliony złotych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Hotel Polonez zakończył działalność 1 kwietnia tego roku, a od tego czasu pojawiały się różne informacje na temat jego przyszłości. Na początku spekulowano, że budynek zostanie wyburzony, a w jego miejscu powstanie mniejszy hotel. Ostatecznie wycofano się z tego pomysłu ponieważ Grupa Orbis, która była właścicielem Hotelu Orbis, stawia raczej na prowadzenie istniejących obiektów, a nie budowanie nowych.

Hotel został wystawiony na sprzedaż, a wyceniono go na ponad 20 milionów złotych. W piątek udało się sfinalizować rozmowy z jednym z kupców i podpisać umowę sprzedaży - Kupującym jest firma Zerta Sp. z o.o., wchodząca w skład Griffin Investment.  Łączna cena nabycia to 23 mln zł netto – informuje Katarzyna Gronek z Biura Prasowego Orbis S.A. Budynek zostanie przekazany nowemu właścicielowi do końca miesiąca.

Polonez był obiektem 3-gwiazdkowym z ponad 300 pokojami. Powstał 38 lat temu z wielkiej płyty. Jednorazowo mógł przyjąć blisko 600 gości. W tej chwili nie wiadomo jakie są plany nowego właściciela wobec budynku. 

Reklama