Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Weekend na MTP: Poznań Game Arena, Hobby i Aquazoo

KaT
piątek, 26.10.2012 r.
godz. 12.44

Ostatnie dni października na Międzynarodowych Targach Poznańskich miną pod znakiem hobby, gier i podróży. Po trzech latach przerwy do Poznania wraca Poznań Game Arena, czyli raj dla amatorów gier video. Coś dla siebie na MTP znajdą też pasjonaci gier planszowych, miłośnicy podróżowania oraz modelarstwa.

Poznań Game Arena powraca na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Już 27 i 28 października amatorzy gier video i multimediów będą mieli szansę na zapoznanie się z nowinkami z całego świata. W programie są m.in. premiery najnowszych gier, turnieje dla profesjonalistów w FIFA 13 i League of Legends, a także turnieje dla amatorów z cennymi nagrodami.


Nie zabraknie strefy Retro Games z grami mającymi nawet 40 lat. Będzie można zagrać w Donkey Kong, czy River Raid. Pomyślano też o sprzęcie, z którego korzystają gracze - odbędą się prezentacje nowoczesnych laptopów i komputerów stacjonarnych. W Poznaniu pojawią się też specjaliści od gier - m.in. Eoin O'Doherty z Rovio Entertainment Ltd (Angry Birds) oraz Olivier Jones z Zynga Game Network.

Dla publiczności targi dostępne będą 27 i 28 października od 9.00 do 18.00 (w niedzielę do 17.00). Bilet jednorazowy kosztuje 12 złotych. Wejście na teren MTP możliwe będzie od strony ulic Głogowskiej, Śniadeckich i Bukowskiej.

Do soboty, 27 października, na MTP odbywać się będzie Tour Salon, czyli Targi Regionów i Produktów Turystycznych. Kilkuset wystawców z całego globu - każdy prezentuje to, co uważa w swojej ofercie za najlepsze. Można tu skosztować regionalnych specjałów, spotkać znanych podróżników. Stanowisko na targach mają m.in. Palestyna i Finlandia. Na tym drugim stanowisku każdy chętny może pozostawić list do Świętego Mikołaja.

Dni dla publiczności to 26 i 27 października. Bilety kosztują 12 złotych, wejścia do obiektu od Głogowskiej, Śniadeckich i Bukowskiej.

27 i 28 października na MTP zaplanowano kolejne targi - Hobby, czyli Salon Modelarstwa i Gier Towarzyskich. Te pierwsze skierowane są nie tylko do miłośników modelarstwa i gier, ale też do rodzin. Każdy znajdzie tu bowiem coś dla siebie. W programie są m.in. Mistrzostwa Polski Modeli Kolejowych, I Poznański Festiwal Gier Planszowych, a także konkurs malowania figurek i... Mistrzostwa Gry w Kapsle na najdłuższym torze w Polsce. Pojawią się tutaj modele kolejowe, kosmiczne, samochodowe i morskie, a także mnóstwo gier towarzyskich i akcesoriów dla pasjonatów modelarstwa.

Wstęp w sobotę i niedzielę będzie kosztować 12 złotych. Wejście od strony ulicy Głogowskiej.
 
27-28 października na MTP odbywać się będą także targi Aquazoo, czyli Targi Akwarystyki i Terrarystyki. Będą tu pająki, węże, jaszczurki i ryby akwariowe. Atrakcją ma być wybór najpiękniejszej ryby targów. W tych samych dniach organizowane są targi Happy Baby przygotowane z myślą o dzieciach i ich rodzicach.

Reklama