Reklama
Reklama

Ginekolodzy z Polnej z wyrokami w zawieszeniu

W środę poznański Sąd Okręgowy wydał wyrok w sprawie dwóch ginekologów ze szpitala przy ulicy Polnej. Zarzucano im nieumyślne spowodowanie śmierci kobiety oraz dwójki jej nienarodzonych dzieci. Lekarzy skazano na rok oraz na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu.

Do zdarzenia doszło pod koniec 2006 roku. Młoda kobieta będąca w szóstym miesiącu ciąży trafiła do kliniki przy Polnej ze szpitala w Słupcy. W Poznaniu nie wykonano jej specjalistycznych badań (np. USG). Pierwszy z płodów obumarł - lekarze uznali, że nie zagraża drugiemu płodowi, ani matce i nie zdecydowali się na cesarskie cięcie. Po kilkudziesięciu godzinach obumarł drugi płód. Ostatecznie nie udało się uratować także kobiety, której stan znacznie się pogorszył.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


W środę w poznańskim Sądzie Okręgowym zapadł wyrok w tej sprawie. Dwóch lekarzy ginekologów - prof. Krzysztof D. oraz Arkadiusz B. - oskarżano o nieumyślne spowodowane śmierci. Ordynatora oddziału ginekologicznego, Krzysztofa D., skazano za błąd lekarski na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Arkadiusza B. skazano natomiast za nieumyślne spowodowanie śmierci tłumacząc, że niewykonanie cesarskiego cięcia spowodowało śmierć kobiety. Wyrok Arkadiusza B. to rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Lekarze wciąż będą mogli wykonywać swój zawód. Sąd uznał bowiem, że mają nieposzlakowaną opinię, a co za tym idzie wyrok w zawieszeniu jest dla nich wystarczającą karą.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
21℃
17℃
Poziom opadów:
16.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro