Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Trasa na Franowo: przystanki wciąż „zakurzone”

KaT
środa, 10.10.2012 r.
godz. 14.56

Już na początku września poruszaliśmy temat czystości na przystankach nowej trasy tramwajowej na Franowo. Wciąż docierają do nas sygnały o zakurzonych ścianach i brudnej podłodze. - Na pewno się tym zajmiemy - deklaruje MPK.

Trasa na Franowo została dopuszczona do użytku przez pasażerów w połowie sierpnia. Już wtedy zwracano uwagę na wszechobecny pył, zakurzone szyby i brudne podłogi. Zajęliśmy się sprawą na początku września. MPK informowało nas wówczas, że na przystankach jest czysto, a w śmietnikach praktycznie nie ma śmieci. Zapowiadano również, że przystanki nie będą zostawione bez nadzoru.

Mamy październik, a do naszej redakcji wciąż docierają informacje o brudnych i zakurzonych przystankach w tunelu trasy tramwajowej. - Po raz kolejny piszę w sprawie brudnych i nie posprzątanych po budowie przystanków na nowej trasie na Franowo. Tym razem dołączam zdjęcie - pisze nasz czytelnik, freeloader.

Ponieważ trasa na Franowo nazywana jest poznańskim metrem, postanowiliśmy sprawdzić, jak odbywa się sprzątanie peronów właśnie w metrze - w Warszawie. - Mamy podpisaną umowę z firmą sprzątającą, która dba o czystość na peronach - dowiadujemy się od pracowników warszawskiego metra. - Jeśli jest nagła potrzeba sprzątnięcia peronu, firma jest o tym powiadamiana, a dodatkowo wieczorem każdego dnia perony są normalnie sprzątane.

Skontaktowaliśmy się z dyrektorem MPK ds. Przewozów Tramwajowych. - My odpowiadamy za sprzątanie tych przystanków i wydałem już dyspozycje w tej sprawie - mówi Jan Firlik. - Pył na przystankach nie jest wynikiem prac budowlanych. Prawdopodobnie osadza się na powierzchniach przez kursujące tędy tramwaje - wyjaśnia. - Przystanki w tunelu zostaną doprowadzone do porządku i na pewno będziemy o nie właściwie dbać - kończy.

Reklama