Reklama
Reklama

Volkswagen pokazywał, jak powstaje VW Caddy

W środę studenci Politechniki Poznańskiej mogli zobaczyć, jak to jest wirtualnie spawać samochód, a także zaprogramować robota. Była to kolejna akcja w ramach współpracy zakładu VW i uczelni. Każdego roku staże i praktyki w Volkswagenie odbywa około 100 studentów. Co 10 zaczyna tu pracę.

Wirtualne spawanie było jednym z punktów programu dnia Volkswagena na Politechnice Poznańskiej. Była to już trzecia akcja tego typu. Każdy chętny mógł spróbować, jak spawa się samochód. - Pokazujemy czym zajmujemy się na co dzień w firmie i że warto zdobywać wiedzę, która jest później wykorzystywana do wykonywania konkretnych zadań - tłumaczy Sebastian Mróz, kierownik centrum personalnego VW Poznań.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Na warsztatach pojawili się nie tylko studenci, ale też nauczyciele spoza Poznania. Na terenie uczelni można było zobaczyć m.in. jak nakłada się masę uszczelniającą, a także jak dokonuje się pomiaru lakieru. - Można zrozumieć w ogóle na czym polega spawanie, jak przesuwać urządzeniem do spawania - mówi Andrzej Grudziński, nauczyciel. - Można też zobaczyć, jak wygląda źle wykonana spoina i dzięki temu wykluczyć błędy - dodaje.

Ze współpracy z VW cieszy się Politechnika Poznańska. Każdego roku ponad 100 studentów trafia do zakładu na staże i praktyki. - Współpraca z przedsiębiorstwami, przemysłem, jest dla nas ważna - mówi prof. Stefan Trzcieliński z PP. - Największą firmą przemysłową w Wielkopolsce jest Volkswagen. Volkswagen potrzebuje nas, a my potrzebujemy Volkswagena - dodaje.

Ale korzyści czerpie także VW. Zakład ma technologię, którą obsługują studenci z politechniki. W tym roku wspólnie stworzyli nowy kierunek studiów. - To bardzo ciekawy kierunek, ponieważ studenci będą mieć zarówno zajęcia u nas w fabryce, a także teoretyczne na Politechnice Poznańskiej - wyjaśnia Piotr Danielewicz, rzecznik VW Poznań.

Co dziesiąty student przebywający na stażu lub praktyce w Volkswagenie, otrzymuje tam później pracę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
13℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro