Reklama
Reklama

Rusza Akademia Piłkarska Lecha

Lech Poznań otworzył we Wronkach pierwszą profesjonalną Akademię Piłkarską w Polsce, która ma wychowywać przyszłe gwiazdy Kolejorza i reprezentacji narodowej.

Akademia Lecha Poznań to sześć pełnowymiarowych boisk trawiastych, boisko z nawierzchnią syntetyczną, hala sportowa oraz kompleksowa odnowa biologiczna w hotelu Olympic. Wychowankowie ALP mają wyłącznie do swojej dyspozycji wydzielone piętro w internacie we Wronkach, a każdy z pokoi przeszedł remont generalny. Aktualnie ALP szkoli blisko 300 młodych piłkarzy.

- Wychowankowie Akademii będą pod niemal całodobową opieką trenerów, fizjoterapeutów, lekarzy, dietetyków i wychowawców. Szkoła jest równie ważna jak trening, a zaangażowanie na boisku nie zrekompensuje nieodrobionych zadań domowych. Chcemy poprzez Akademię wychować dobrych i twardo stąpających po ziemi młodych ludzi, którzy poradzą sobie w życiu nawet wówczas, gdy nie będzie im pisana piłkarska kariera - mówi Marek Śledź, dyrektor Akademii Lecha Poznań.

Na potrzeby szkoły opracowywany jest nowatorski program edukacyjny dla klas sportowych, w których uczyć się będą wychowankowie Akademii. Poza tradycyjnymi zajęciami przygotowującymi do egzaminu dojrzałości, młodzi piłkarze będą mogli skorzystać z indywidualnych ścieżek nauczania, dzięki czemu będą mogli w przyszłości pozostać przy piłce, gdyż należy mieć świadomość tego, że nie każdemu z nich dane będzie zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Uroczystego otwarcia na płycie boiska dokonał m.in. Paweł Kowzan, Starosta Powiatu Szamotulskiego oraz Jacek Rutkowski, prezes Rady Nadzorczej KKS Lech Poznań, bez wsparcia których nie powstałby ten imponujący ośrodek. Natomiast młodzi piłkarze z drużyny U-19 w pierwszym meczu ulegli Hercie Berlin 1:2.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro