Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 -1
Reklama

Poznaniacy wygrali wojnę o schody na Wildzie

tww
niedziela, 16.09.2012 r.
godz. 09.35
tww | niedziela, 16.09.2012 r., godz. 09.35

Jeszcze w połowie sierpnia Zarząd Dróg Miejskich blokował inicjatywę Stowarzyszenia Ulepsz Poznań dotyczącą poprawienia wyglądu schodów na ul. Chwiałkowskiego tak by zamiast odstraszać, przyciągały poznaniaków. Właśnie zmienił zdanie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1017 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Stowarzyszenie Ulepsz Poznań w sierpniu wyszło z propozycją - wymalowania schodów na poznańskiej Wildzie łączących Górną i Dolną Wildę. Za pieniądze z Urzędu Miasta Poznania za wniosek w konkursie Centrum Warte Poznania chciało kupić materiały konieczne do wymalowania schodów na Wildzie. - Internauci oraz mieszkańcy głosowaliby na najfajniejszy projekt, który potem zrealizowalibyśmy (za nasze pieniądze) przy współpracy z mieszkańcami - informowało wtedy stowarzyszenie.

Aby plan zrealizować, konieczna była zgoda zarządcy schodów - Zarządu Dróg Miejskich. I tutaj pojawił się problem, gdyż urzędnicy zgody na malowanie nie wydali. Opinię swą motywowali utratą bezpieczeństwa użytkowników schodów, która mogłaby nastąpić w wyniku ich ewentualnego pomalowania.

Jednak po interwencji poznaniaków, mediów i miejskiego radnego Mariusza Wiśniewskiego, ZDM zmienił zdanie. Stowarzyszenie musimy dostać jeszcze tylko zgodę Wydziału Urbanistyki i Architektury UM. Możliwe, że schody uda się jeszcze pomalować w tym roku, a w ramach porozumienia pierwszy i ostatni schodek będzie pomalowany na żółto.
 

Reklama