Reklama
Reklama

Obchody 73. rocznicy wkroczenia wojsk sowieckich do Polski

Oficjalne obchody 73. rocznicy wkroczenia wojsk sowieckich do Polski rozpoczną się w poniedziałek, 17 września o godzinie 16:00, w kościele Franciszkanów na Górze Przemysła. Prezydent Ryszard Grobelny apeluje o wywieszenie flag.

O godzinie 16:00 odbędzie się msza święta w kościele o.o. Franciszkanów na Górze Przemysła. Tuż po niej, około godziny 17:10 zebrani goście przeniosą się pod Pomnik 15. Pułku Ułanów Poznańskich przy ulicy Ludgardy, gdzie złożone zostaną kwiaty.

Natomiast o godzinie 17:20 rozpocznie się Marsz Pamięci, który będzie podążał ulicami: Ludgardy, Paderewskiego, pl. Wolności, 27 Grudnia, Fredry, Wieniawskiego, Św. Marcin, al. Niepodległości. Na trasie przemarszu poznaniacy oddadzą hołd pod Tablicą Ofiar Terroru Stalinowskiego, Głazem Pamięci Piotra Majchrzaka, Tablicą Pamięci Wojciecha Korfantego, Tablicą Pomnika Wdzięczności Narodu Polskiego i Tablicą Pamięci Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Z kolei na godzinę 18:00 zaplanowano uroczystości przy Pomniku Ofiar Katynia i Sybiru, znajdującym się przy al. Niepodległości. Podczas uroczystości nastąpi odsłonięcie i poświęcenie płaskorzeźby - Wotum Wdzięczności Matkom Sybiraczkom i Matkom Katyńskim.

Organizatorem obchodów jest Wojewoda Wielkopolski. Prezydent Ryszard Grobelny zwraca się z prośbą do wszystkich poznaniaków, by nie zapomnieć i w tym dniu wywiesić flagi państwowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro