Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Budżet obywatelski: rewitalizacja amfiteatru na Cytadeli

BS
niedziela, 9.09.2012 r.
godz. 12.37

W piątek upłynął termin składania propozycji do tzw. budżetu obywatelskiego. Jeden z poznaniaków przysłał nam swoją propozycję. Pan Witold chciałby, aby w budżecie znalazły się pieniądze na remont amfiteatru na poznańskiej cytadeli.

Amfiteatr na cytadeli zbudowany został w latach 60ych przez młodzież, pracująca w czynie społecznym. Widownia mieściła blisko cztery tysiące osób, a na scenie organizowano różnego rodzaju pokazy. Od wielu lat amfiteatr popada jednak w ruinę, a jego teren jest przede wszystkim miejscem spotkań towarzyskich poznańskiej młodzieży. 

Kilka lat temu pojawiały się pomysły jego rewitalizacji, ale póki co nic z nich nie wyszło. Jeden z naszych czytelników zaproponował, aby na jego rewitalizację przeznaczyć pieniądze z tzw. budżetu obywatelskiego - Projekt polega na gruntownym remoncie amfiteatru na poznańskiej Cytadeli. Zakłada on wybudowanie sceny, montaż widowni, renowacje podłoża i schodów, a także budowę infrastruktury wokół lokalizacji amfiteatru. Słowem chodzi o stworzenie wysokiej klasy i wysokiej estetycznie przestrzeni, która będzie służyła jako miejsce koncertów, spektakli teatralnych, festynów, jak również spotkań towarzyskich poznaniaków w trakcie spacerów po Cytadeli – pisze pan Witold.

Pan Witold twierdzi, że z nowego amfiteatru mogliby korzystać wszyscy poznaniacy, a koszt remontu szacuje na około dziewięć milionów złotych. Jak myślą Państwo, czy taka inwestycja powinna zostać wpisana do budżetu?

Reklama