Reklama

Jedziesz autobusem na Ratajach. Sprawdź trasę...

W związku z tym, że do pętli na Franowie od poniedziałku dojadą trzy linie tramwajowe, trasy zmieni kilka autobusów. Autobus A - zlikwidowany.

Do pętli na Franowie od poniedziałku dojeżdżać będą "jedynka", "szesnastka" i "osiemnastka". W związku z tym nastąpiły korekty tras autobusów.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Linia 52, która łączyła do tej pory Rondo Rataje z Centrum Handlowym M1 i szpitalem przy ul. Szwajcarskiej została wydłużona przez ul. Dymka do ul. Darzyborskiej

Dojeżdżający na Szczepankowo, Spławie i do pętli Żerniki autobusami, odpowiednio linii 54 i 53, od poniedziałku nie wsiądą już do nich na rondzie Rataje. Oba autobusy będą startować z okolic pętli na Franowie.

Autobusy z numerami 66 i 92 od poniedziałku będą wjeżdżać z ul. Krzywoustego na Chartowo i z Chartowa w ul. Kurlandzką przy os. Zodiak. Nie pojadą ul. Kurlandzką równolegle do ul. Szwedzkiej i tzw. "drugiej deski" ze wschodniej strony os. Rusa.

Linia 81 w obu kierunkach kursować będzie ul. Piaśnicką, omijając ul. Wiatraczną.

Duże zmiany czekają też pasażerów autobusu 78. Zamiast do centrum, linia ta pojedzie przez os. Wilczy Młyn, Nowe Zawady do ronda Śródka.

Od poniedziałku z komunikacyjnej mapy Poznania znika autobus A. Z Os. Kopernika do ronda Kaponiera będzie można dojeźdżać jeżdżącą częściowo po jego trasie linią 45, a z ronda Rataje na os. Rusa i do szpitala pojedzie "97". Druga z wymienionych tras poprowadzona jest wzdluż Kurlandzkiej od strony ul. Bobrzańskiej (zamiast kursujących Chartowem: "66" i "92").

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro