Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-3 -8
Reklama

Poznań: wykoleił się wagon towarowy

KaT
środa, 29.08.2012 r.
godz. 10.48
KaT | środa, 29.08.2012 r., godz. 10.48

Przed godziną 6.00 na przejeździe kolejowym na ulicy Teofila Mateckiego doszło do wykolejenia się wagonu towarowego w jednym z pociągów. Nikomu nic się nie stało, nie wiadomo jak długo potrwa akcja usuwania wagonu. Autobusy linii 88 musiały jeździć objazdem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-2°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
-3°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
-5°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do zdarzenia doszło około godziny 5.50. - Jeden z wagonów towarowych wykoleił się pomiędzy stacjami Koziegłowy i Piątkowo - mówi Łukasz Więcek z Zakładu Linii Kolejowych. Część wagonów blokowała przejazd przez tory na ulicy Mateckiego. Do godziny 9.40 udało się jednak usunąć pojazdy z przejazdu i mogą się tędy poruszać samochody - w tym autobusy MPK linii 88 (wcześniej jeździły objazdem przez Suchy Las).

Jak tłumaczy Więcek, wykolejenie wagonu to już wypadek kolejowy. - Nikomu nic się nie stało, ale wagon jest wykolejony i musimy go usunąć z torów - wyjaśnia. - Wagon na pewno był załadowany i w związku z tym potrzebujemy lokomotywy, która będzie w stanie go udźwignąć. Lokomotywy są już zamówione, gdy dojadą na miejsce, będziemy po kolei usuwać poszczególne elementy pociągu z torów.

- Część wagonów już usunięto, ale do przetransportowania pozostały jeszcze dwie grupie wagonów i ten, który się wykoleił. On sam z towarem, który przewoził, waży 80 ton. To nie jest łatwa sprawa. Musimy go podnieść, postawić na torach, a następnie przetransportować do stacji Piątkowo. Dopiero wtedy będziemy mogli zacząć usuwać usterki, które pojawiły się w wyniku wykolejenia - m.in. trzeba będzie naprawić sieć trakcyjną.

Wykolejenie nie powoduje utrudnień w ruchu pociągów. - To trasa dwutorowa i w związku z tym pociągi towarowe będą puszczane w dwóch kierunkach po drugim torze. Cała akcja może potrwać nawet około dwóch dni, ale trudno to teraz jednoznacznie stwierdzić - kończy.

Reklama