Reklama
Reklama

Tragedia pod Kępnem: utonęli w szambie

fot. Sołtys

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem w miejscowości Łęka Opatowska pod Kępnem. 70-letni mężczyzna oraz 13-letni chłopiec utonęli w zbiorniku z szambem.

Tragedia rozegrała się przed godziną 20.00 na terenie jednego z dużych gospodarstw rolnych w miejscowości Łęka Opatowska. Do zbiornika z szambem zlokalizowanego w oborze wpadł 70-letni mężczyzna. Chciał mu pomóc 13-letni chłopiec, który również utknął w zbiorniku. Na zewnątrz wyciągnął ich młody mężczyzna.

- Strażacy po przybyciu na miejsce wypadku zastali dwie osoby wyciągnięte ze zbiornika z gnojowicą, wewnątrz obory - informuje st.kpt. Zbigniew Domal ze straży pożarnej w Kępnie. - Działania ratownicze polegały na wyniesieniu na zewnątrz osób poszkodowanych, które były nieprzytomne i nie dawały znaków życia i natychmiastowej reanimacji, czyli udrożnienia dróg oddechowych i masażu serca. Niestety po blisko 40 minutach reanimacji nie udało się ratownikom przywrócić czynności życiowych u tych osób.

Mężczyzna, który wyciągnął dwie osoby ze zbiornika podtruł się gazami wytwarzanymi przez szambo. Żona mężczyzny, która znajdowała się na miejscu zdarzenia, w tym samym czasie zasłabła i zemdlała. Małżeństwo przetransportowano do szpitala. Byli w szoku.

Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny tragedii.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro