Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
11 -1
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
11°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1017 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wilda: chcieli pomalować schody, ZDM się nie zgodził

KaT
poniedziałek, 13.08.2012 r.
godz. 14.56

Pomysłodawcy bloga Ulepsz Poznań zaproponowali Zarządowi Dróg Miejskich, by pomalować kolorowymi farbami schody łączące Górną i Dolną Wildą. Z własnych środków chcieli pokryć koszty zakupu farb i pędzli. ZDM na propozycję się nie zgodził argumentując decyzję "utratą bezpieczeństwa użytkowników schodów".

O blogu Ulepsz Poznań, na którym można znaleźć wiele pomysłów na wprowadzenie koloru i ciekawych rozwiązań w naszym mieście zrobiło się głośno, gdy jego założyciel zaproponował stworzenie na poznańskim nowym dworcu PKP zjeżdżalni. Pomysł okazał się ciekawy i zyskał aprobatę mieszkańców, ale z jego realizacją może być problem (pisaliśmy o tym tutaj).

Ulepsz Poznań wyszedł więc z inną propozycją - wymalowania schodów na poznańskiej Wildzie. Konkretnie schodów łączących Górną i Dolną Wildę. - Kilka tygodni temu złożyliśmy wniosek w konkursie Centrum Warte Poznania organizowanym przez Urząd Miasta. Nasz projekt regałów miejskich zajął III miejsce i już niebawem (początek września) zostanie zrealizowany. Wyróżnienie naszego pomysłu wiązało się z nagrodą pieniężną, którą postanowiliśmy przeznaczyć na inny ciekawy pomysł, który można by wprowadzić do przestrzeni miejskiej Poznania - tłumaczą pomysłodawcy bloga.

Ta nagroda pieniężna to dwa tysiące złotych. Właśnie z tych pieniędzy miały zostać kupione materiały konieczne do wymalowania schodów na Wildzie. - Internauci oraz mieszkańcy głosowaliby na najfajniejszy projekt, który potem zrealizowalibyśmy (za nasze pieniądze) przy współpracy z mieszkańcami - dodają. Aby plan zrealizować, konieczna była zgoda zarządcy schodów - Zarządu Dróg Miejskich. I tutaj pojawił się problem. ZDM zgody na malowanie nie wydał:

- Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu opiniuje negatywnie wniosek o pomalowanie schodów łączących Dolną Wildę oraz Górną Wildę. Opinię swą motywujemy utratą bezpieczeństwa użytkowników schodów, która mogłaby nastąpić w wyniku ich ewentualnego pomalowania. Stopnie utracą szorstkość, a kolorowe malowidła spowodują rozproszenie uwagi użytkowników schodów. Nadmieniamy, że utrzymanie dobrego stanu technicznego także zostałoby utrudnione, gdyż jakiekolwiek ubytki czy zniszczenia mogłyby zostać nie zauważone w różnorakiej kolorystyce, co mogłoby spowodować nieszczęśliwy wypadek.

Pod dokumentem podpisał się dyrektor ZDM, Jacek Szukała.

Ulepsz Poznań z pomysłu się nie wycofuje. Chce pomalować schody, ale... takie, które nie są zarządzane przez ZDM. - Potrzebujemy więc Waszej pomocy! Podpowiedzcie nam, gdzie moglibyśmy zrealizować nasz pomysł? Pomysły przesyłajcie na naszego maila: ulepszpoznan@gmail.com!

Reklama