Reklama
Reklama

Pociągi: chcesz kupić bilet w pociągu? Tylko w pierwszym wagonie!

Od 1 sierpnia pasażerowie korzystający z połączeń obsługiwanych przez Przewozy Regionalne muszą pamiętać o tym, że kupno biletu w pociągu jest możliwe wyłącznie w pierwszym wagonie składu. W przeciwnym razie grozi nam mandat w wysokości 120 złotych.

Od środy zmieniają się zasady sprzedaży biletów w pociągach Przewozów Regionalnych. - Od dziś jest to możliwe wyłącznie w pierwszym wagonie składu lub w pierwszym jego przedsionku licząc od czoła pociągu w kierunku jazdy - mówi Norbert Wełyczko, rzecznik Przewozów Regionalnych w Poznaniu.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Oznacza to więc, że pasażerowie, którym nie uda się kupić biletów na dworcu, muszą wchodzić do pociągu pierwszymi drzwiami. - Oczywiście kilka pierwszych dni to okres przejściowy, w którym będziemy informować pasażerów o zmianie. Będzie on jednak trwał krótko - tłumaczy Wełyczko.

O zmianie warto pamiętać, bo w przeciwnym wypadku z naszej kieszeni może zniknąć nawet 120 złotych. - Jeśli podczas kontroli okaże się, że w pociągu są osoby bez ważnego biletu, muszą się liczyć z otrzymaniem mandatu w wysokości 120 złotych. Jeśli taka osoba zapłaci przy kontroli, będzie to kwota niższa, bo tylko 50 złotych.

Warto również pamiętać, że bilety kupowane w pociągu są nieco droższe od tych z kasy na dworcu. - Konkretnie o 8 złotych. Ta dodatkowa opłata jest naliczana tylko wtedy, gdy pasażer wsiadł do pociągu na dworcu, na którym były otwarte kasy biletowe. Jeśli nie miał możliwości kupienia biletu na dworcu, dodatkowych ośmiu złotych nie zapłaci - kończy Wełyczko.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
29℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro