Lech wygrał z Chazarem 1:0. Zobacz bramkę Toneva.

Lech Poznań dzięki bramce Aleksandra Toneva pokonał Chazar Lenkoran 1:0 i awansował do III rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej, w której zagra z AIK Solna Sztokholm.

Całe spotkanie w formie retransmisji parę minut po ostatnim gwizdku pokaże na swojej antenie Telewizja WTK oraz platforma internetowa stacji WTKPLAY. Powtórka retransmisji w piątek o godz. 11.05.

Lechici już od pierwszych sekund spotkania szukali okazji na zdobycie bramki. Choć spotkanie rozpoczynał zespół z Azerbejdżanu to poznaniacy przejęli piłkę i po kilku sekundach Aleksandar Tonev oddał groźny strzał. Rywale próbowali przejąć inicjatywę, ale po kwadransie to podopieczni Mariusza Rumaka byli bliżej awansu do III rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej. Aleksandar Tonev popisał się płaskim strzałem zza pola karnego i Lech prowadził 1:0.

W kolejnych minutach azerski zespół próbował wyrównać, ale strzały Adriana Pita, Roberto Alviż czy Branimira Subasića mijały bramkę lub skutecznie interweniował Jasmin Burić. Natomiast poznaniacy mieli w pierwszej połowie jeszcze jedną idealną okazję na zdobycie gola. Luis Henriquez dobrze dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a strzał głową Łukasz Trałka minął słupek i do końca połowy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron inicjatywa nadal należała do Lecha, w którego szeregach dobre okazje marnował Bartosz Ślusarski. Dopiero pojawienie się na boisku od 63. minuty Gergo Lovrencsics poprawiło grę poznańskiego zespołu. Węgier już po kilku minutach mógł zostać bohaterem, gdyż otrzymał idealne ze skrzydła od Toneva, ale z kilku metrów nie trafił do bramki. Chwilę później miał kolejną okazję, ale jego strzał głową i dobitkę z kilku metrów obronił Kamran Agajew.

Chazar mógł doprowadzić do dogrywki po jednej z akcji w końcówki meczu. Randall Brenes będąc gotowy do oddania strzału na bramkę w polu karnym w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońców Lecha. Ostatecznie spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem Kolejorza, który w III rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej zagra z AIK Solna Sztokholm.

Lech Poznań - Chazar Lenkoran 1:0 (1:0)
Bramka: Aleksandar Tonev (15. minuta)
Żółta kartka: Arboleda, Trałka, Burić - Amirgulijew, Eder Bonfim, Allahwerdijew, Pit
Czerwona kartka: Rahid Amirgulijew
Sędzia: Stanislav Todorov (Bułgaria)
Widzów: 25000

Lech: Jasmin Burić - Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Mateusz Możdżeń, Łukasz Trałka (90. Ivan Djurdjević), Rafał Murawski, Aleksandar Tonev - Vojo Ubiparip (63. Gergo Lovrencsics), Bartosz Ślusarski (87. Bartosz Bereszyński).

Chazar: Kamran Agajew - Eder Bonfim, Adrian Scarlatache, Elnur Allahwerdijew, Radomir Todorow (80. Ricardo Gomes) - Sadio Tounkara (65. Randall Brenes), Roberto Alviż, Rusłan Abiszow, Adrian Pit - Rahid Amirgulijew, Branimir Subasić.