Reklama

Winogrady i Sołacz bez tramwajów

Remont torów tramwajowych na skrzyżowaniu ulic: Poznańskiej, Pułaskiego, Roosevelta i Libelta oznacza kłopoty dla pasażerów i kierowców.

Kierowcy jadący ulicą Libelta w kierunku Jeżyc będą musieli skręcać w prawo, objeżdżać skrzyżowanie i znów w prawo skręcać w ul. Poznańską. Zmierzający z Jeżyc w kierunku al. Niepodległości, podobnie, objadą skrzyżowanie przejeżdżając przez tory tramwajowe na ul. Roosevelta. Ani jedni ani drudzy nie przejadą bezpośrednio pod wiaduktem. Samochody jadące ulicami: Pułaskiego i Roosevelta będą omijać zwężenia jezdni. Na skrzyżowaniu funkcjonować będzie ruch okrężny.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Bez tramwajów pozostaną Winogrady i Sołacz. Żadna linia tramwajowa nie dotrze do pętli na Połabskiej ani na Piątkowskiej. Nie będą kursować tramwaje linii 9 i 26. 10 i 11 pojadą trasą PST na os. Sobieskiego. "Czwórka" dojeżdżać będzie ze Starołęki tylko do Kaponiery.

Z Kaponiery na Winogrady, oprócz tramwajów jadących PST w kierunku os. Przyjaźni, dojechać będzie można także autobusem T4. Stosownie do nazwy korespondującej z linią tramwajową, autobus zastępczy kursować będzie wzdłuż ulic: Roosevelta, Pułaskiego, Winogrady, Murawa aż do ronda Solidarności.

Linia T9, również zgodnie z cyfrą w oznaczeniu, poprowadzona jest z Kaponiery przez ulice: Roosevelta, Pułaskiego i potem via Sołacz - al. Wielkopolską, ul. Nad Wierzbakiem, ul. Wojska Polskiego, ul. Niestachowską do ul. Serbskiej i dalej pętli na ul. Piątkowskiej.

Prace potrwają do końca przyszłego tygodnia.

Od soboty tramwaje jeżdżą już na ul. Fredry.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro