Reklama
Reklama

Google Street View robi zdjęcia ... z roweru!

W czwartek nad Jeziorem Maltańskim pojawił się rowerzysta z nietypowym wyposażeniem - specjalnie przygotowanymi aparatami fotograficznymi. Nie tylko aktywnie spędzał czas na Malcie, ale przede wszystkim robił kolejne zdjęcia z Poznania do Google Street View.

Pierwsze zdjęcia Poznania w usłudze Google Street View pojawiły się w internecie jeszcze przed EURO 2012 - w marcu bieżącego roku. Początkowo zakładano, że na polskiej mapie Google Street View będzie można zobaczyć nasze główne miasta - Warszawę, Wrocław, Poznań, Trójmiasto i Kraków. Dodatkowo wybrano miejsce, które stanie się wizytówką Polski w Street View - została nią ulica Piotrkowska w Łodzi, która uzyskała najwięcej głosów w plebiscycie zorganizowanym przez Google.

Drużyna Street View nie poprzestała jednak tylko na ulicy Piotrkowskiej. Dodatkowo fotografowano też najciekawsze miejsca Łodzi, Białegostoku (z Pałacem Branickich i Rynkiem Kościuszki na czele) oraz Szczecina (m.in. Stare Miasto).

Zdjęcia w Poznaniu realizowano w lecie ubiegłego roku. Można na nich zobaczyć nie tylko poznańskie zabytki i ulice, ale też okoliczne miejscowości. Na fotografiach nie uchwycono jednak wszystkich poznańskich miejsc wartych zobaczenia. Chodzi m.in. o Jezioro Maltańskie. Obecnie można jedynie poprzeglądać w Street View pojedyncze zdjęcia z okolic Malty. Ma się to jednak zmienić.

W czwartek na trasach dookoła jeziora pojawił się rowerzysta wyposażony w sprzęt Google - specjalnie przygotowane aparaty fotograficzne. Zdjęcia wykonywane są w ramach dodatkowych przejazdów Google po polskich miastach. Samochody i rowery firmy pojawiły się na polskich ulicach ponownie 10 maja i od tej pory fotografują wybrane miejscowości nieuwiecznione na zdjęciach za pierwszym razem, a także uzupełniają dokumentację fotograficzną z miast już zaprezentowanych w Google Street View.

Nowe zdjęcia w ramach usługi Google Street View pojawią się w sieci kilka miesięcy po zakończeniu zbierania materiału zdjęciowego. Trzeba go bowiem następnie poddać obróbce technologicznej - zamazać twarze przechodniów, czy tablice rejestracyjne samochodów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Groźna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali około 200 zgłoszeń
33℃
18℃
Poziom opadów:
12.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
16.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro