Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-1 -7
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1008 hPa
JUTRO
pogoda
-1°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
-4°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Os. Śmiałego: pożar w opuszczonej szkole?

KaT
poniedziałek, 16.07.2012 r.
godz. 08.45

25 lat temu na osiedlu Bolesława Śmiałego rozpoczęła się budowa nowej szkoły podstawowej. Budynku nie ukończono. Obecnie popada w ruinę i... interesuje bezdomnych oraz młodzież. Zobacz budynek od środka!

- Dym przy opuszczonej szkole na os. Bolesława Śmiałego - poinformował nas w niedzielę wieczorem aditiger. Jak się jednak okazało, ogień pojawił się nie w opuszczonym budynku szkoły, ale w... śmietniku tuż obok. - Zgłoszenie otrzymaliśmy około godziny 21.30. Płonęły śmieci w jednym ze śmietników - mówi Michał Kucierski, rzecznik poznańskiej straży pożarnej. - Pożar szybko udało się ugasić - zapewnia.

Nie zmienia to jednak faktu, że budynek opuszczonej szkoły na osiedlu Śmiałego od lat wzbudza zainteresowanie nie tylko bezdomnych, którzy szukają tu schronienia, ale też młodzieży. Coraz częściej można tu także spotkać pasjonatów fotografii. Opuszczone miejsce ich zdaniem idealnie nadaje się na tło sesji fotograficznej.

Budynek szkoły podstawowej zaczął powstawać 25 lat temu. Nie ukończono go ze względu na problemy finansowe. Do dziś stoi w niezmienionym od lat kształcie i popada w ruinę.

Zobacz zdjęcia!