Lech zremisował z Żetysu 1:1. Zobacz gola Bartosza Ślusarskiego.

Lech Poznań po remisie w rewanżowym meczu z Żetysu Tałdykorgan 1:1 awansował do II rundy el. Ligi Europejskiej. Bramkę dla zespołu Mariusza Rumaka zdobył Bartosz Ślusarski.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy w 5. minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale strzał Edina Junuzovića wyglądający jak podanie zatrzymali obrońcy Lecha. Podopieczni Mariusza Rumaka szybko skarcili Żetysu i w 12. minucie cieszyli się z bramki Bartosza Ślusarskiego.

W kolejnych minutach inicjatywa nadal leżała po stronie Kolejorza, który nie potrafił wykorzystać wypracowanej sobie przewagi. Zemściło się to na poznańskim zespole w końcówce pierwszej połowy, gdyż obrońcy Żetysu przejęli piłkę po kolejnym złym dośrodkowaniu w pole karne Gergo Lovrencsicsa i wyprowadzili kontrę. Serikzhan Muzhikov wykorzystał błąd obrony Lecha i pokonał Krzysztofa Kotorowskiego.

W pierwszych minutach drugiej połowy gospodarze znów mogli zdobyć bramkę, ale marnowali dogodne sytuacje, a z upływem minut inicjatywę przejmował Lech. Poznański zespół nie potrafił jednak zdobyć zwycięskiego gola i mecz zakończył się remisem, który zapewnił Lechowi awans do kolejnej rundy.

Już wiadomo, że II rundzie el. Ligi Europejskiej rywalem Lecha będzie klub Chazar Lankoran, który określa się mianem "Chelsea Kaukazu". Przypomnijmy, że Lech Poznań w 2008 roku wygrał z Chazarem Lankoran dwa spotkania w Lidze Europejskiej. Prowadzony wtedy przez Franciszka Smudę zespół wygrał w Azerbejdżanie 1:0, a na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej 4:1. Więcej tutaj.

- Informujemy Państwa, że Telewizja WTK przez cały czas stara się o uzyskanie praw do pokazania retransmisji spotkania rewanżowego I rundy eliminacji Ligi Europejskiej, w czym pomagają jej m.in.: ambasada Kazachstanu w Polsce i Polsko-Kazachstańska Izba Przemysłowo Handlowa - informuje Remigiusz Koziński, dyrektor programowy Telewizji WTK.

Żetysu Tałdykorgan - Lech Poznań 1:1 (1:1)
Bramka: Serikzhan Muzhikov (44. minuta) - Bartosz Ślusarski (13. minuta)
Żółta kartka: Danilo Belić - Ivan Djurdjević