Reklama

W weekend znów zamknięta Lutycka

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

Od piątku, 13. lipca do poniedziałku 16. lipca prowadzony będzie drugi etap remontu przejazdu kolejowego na ul. Lutyckiej.

Przejazd na ulicy Lutyckiej od dłuższego już czasu mocno przeszkadzał kierowcom. Duże samochody ciężarowe przejeżdżając przez tory kolejowe musiały bardzo zwalniać. Jest szansa, że po remoncie ruch będzie odbywał się dużo płynniej. Niestety wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie poznaniacy nie doczekają się budowy w wiaduktu, na wysokości ul. Podolańskiej.

Pierwszy etap remontu odbywał się w ubiegły weekend i skutkował całkowitym zamknięciem jezdni. Podobnie będzie w najbliższy piątek. Objazd dla ruchu tranzytowego (Lutycka jest poznańskim fragmentem drogi krajowej nr 92) poprowadzono od Ronda Obornickiego przez ul. Witosa, ul. św. Wawrzyńca i ul. Dąbrowskiego. Kierowcy w ruchu lokalnym radzą sobie także korzystając z estakady na ul. Koszalińskiej.

Paradoksalnie sytuację komunikacyjną w tym rejonie może poprawić zamknięcie przez SANEPiD plaży w Strzeszynku. Dzięki temu bowiem, jeśli oczywiście plaża do weekendu nie zostanie przywrócona do użytkowania, ruch na ul. Koszalińskiej i w okolicach może być nieco mniejszy.
Ułatwi to życie objeżdżającym zamkniętą ul. Lutycką.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro