Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3
Reklama

Kulczykpark: Ryszard Grobelny uniewinniony

KaT
piątek, 29.06.2012 r.
godz. 15.54
KaT | piątek, 29.06.2012 r., godz. 15.54

Poznański Sąd Okręgowy ogłosił o godzinie 11.00 wyrok w sprawie Kulczykparku. Na ławie oskarżonych znajdował się m.in. Ryszard Grobelny, dla którego prokuratura domagała się kary roku i czterech miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Grobelnego uniewinniono.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1014 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Dokładnie tydzień temu w Sądzie Okręgowym wygłoszono mowy końcowe w sprawie Kulczykparku. Sprawa dotyczy sprzedaży gruntu spółce Fortis należącej do Grażyny Kulczyk. Działka, na której obecnie znajduje się nowa część Starego Browaru, została sprzedana Grażynie Kulczyk w 2002 roku za 6 milionów złotych. Zdaniem prokuratury jej wartość przekraczała 13 milionów. Na ławie oskarżonych zasiadł prezydent Poznania oraz czterech urzędników.

Sąd Okręgowy w Poznaniu już raz wydał wyrok w tej sprawie. Skazał Ryszarda Grobelnego na rok i 4 miesiące więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Dodatkowo prezydentowi zakazano zajmowania stanowiska związanego z zarządzeniem mieniem komunalnym. Wyrok jednak został uchylony przez Sąd Apelacyjny, który nakazał powtórzenie procesu.

Powtórzony proces dobiegł końca tydzień temu. W piątek o godzinie 11.00 ogłoszono wyrok. Prokurator domagał się kary roku i czterech miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata dla Ryszarda Grobelnego. Prezydenta Poznania oraz czterech urzędników uniewinniono.

Wyrok nie jest prawomocny. Prokuratura już zapowiedziała apelację. Najpierw jednak musi zapoznać się z pisemnym uzasadnieniem wyroku. Zdaniem sądu prezydent i urzędnicy zachowali odpowiednie procedury przy sprzedaży terenu. Nie działali też na szkodę miasta.

ZOBACZ WYNIKI SONDY
arrow
Reklama