Reklama
Reklama

Dworzec Poznań Dębiec zyska artystyczny wygląd

fot. WTK Play

W sobotę dworzec PKP Poznań Dębiec czeka całkowita metamorfoza. Z odrapanych ścian zniknie brzydkie graffiti. W zamian pojawi się tutaj dzieło artysty - Swanskiego. Każdy poznaniak może pomóc w malowaniu!

Mało estetyczny dworzec Poznań Dębiec już w sobotę zmieni się nie do poznania. Zostanie wymalowany zgodnie z projektem artysty grafika Pawła "Swanskiego" Kozłowskiego, a wszystko dzięki akcji Dulux Let"s Colour. Udział w przeobrażeniu dworca może wziąć każdy chętny - wystarczy pojawić się w sobotę przy dworcowym budynku (początek o 11.00 - adres ul. Rydzyńska 1). Organizatorzy zapewniają farby, pędzle i wałki.

Nie wiadomo jaki wygląd zyska dworzec na Dębcu - nie zaprezentowano bowiem wizualizacji projektu ƒ"Gąszcz". Swanski zdradza tylko, że zależało mu na pokazaniu niezwykłości natury. - Na ścianach poznańskiego dworca pojawi się metaforyczny "Gąszcz", który jest niezależny, samowystarczalny, jest zarówno początkiem, jak i końcem. Dodatkową inspiracją byli dla mnie ludzie, którzy wezmą udział w tworzeniu malunków - mówi.

Polska jest jednym z 20 państw biorących udział w akcji. Wspólne malowanie odbyło się już m.in. w Brazylii, Turcji, RPA, czy Anglii.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
34.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro