Reklama
Reklama

Koniec tygodnia w KontenerART

fot. AZS AWF Poznań
fot. AZS AWF Poznań

Plac Wolności i Stary Rynek zdominowane są przez kibiców piłkarskich. Jednak nie tylko Euro 2012 żyje Poznań. Przypominamy, że nad Wartą cały czas działa kontenerowe miasteczko, a już na najbliższy weekend jego organizatorzy przygotowali szereg atrakcji.

Organizatorzy KontenerART przypominają przede wszystkim o miejskiej plaży, która powstała nad Wartą - Plaża cieszy się ogromnym zainteresowaniem poznaniaków - dorośli opalają się na leżaczkach i bujają na hamakach, podczas, gdy dzieciaki zawzięcie kopią w piasku lub uganiają się za plażowymi piłkami - zachęcają organizatorzy.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Osoby, które preferują bardziej aktywne formy spędzania czasu, powinny zainteresować się ofertą koncertów i warsztatów, które zaplanowano na najbliższy weekend. Już w czwartek odbędzie się spektakl, który jest efektem warsztatów SENIOR DESIGN - BABCIAWNUCZEK. Przedstawienie rozpocznie się o godzinie 12:00, a przeznaczone jest przede wszystkim dla dzieci z rodzicami. Również w czwartek odbędzie się prezentacja etiud filmowych, które od maja powstawały w ramach warsztatów "Powidoki". Pokaz rozpocznie się o godzinie 22:00.

W piątek o 20:30 rozpocznie się kolejny koncert w ramach cyklu Jammin’ Jazz Festival. Tym razem na kontenerowej scenie zaprezentuje się projekt Za Bramką Loop Ensemble - Podczas wystawy dzieł Aleksandry Majzel i Katarzyny Wąsowskiej zespół kreował tło muzyczne, bazujące na oryginalnym zestawieniu improwizacji kontrabasu elektrycznego, gitary, trąbki i perkusjonaliów z elektronicznymi loopami i bitami. Tym razem zespół zagra nie w roli towarzyszącej, ale zaprezentuje własny performance, oparty o brzmienia muzyki klubowej - informują organizatorzy.

W sobotę od godziny 16:00 organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci, które mogą wziąć udział w warsztatach umuzykalniających Drum Brum Gram. Również niedziela rozpocznie się od warsztatów zatytułowanych Akcja Cud. Rozpoczną się one o godzinie 12:30, a do udziału w nich zaproszone są całe rodziny. Weekend zakończy wieczorny koncert Dominiki Barabas - Kompozytorka, autorka tekstów, a przede wszystkim wokalistka. Laureatka licznych festiwali w Krakowie, Warszawie czy Olsztynie. W 2008 roku wydała debiutancką płytę "Cień", która zebrała nad wyraz dobre recenzje. Znana m. in. z drugiej edycji "Must Be The Music - Tylko Muzyka", gdzie została doceniona jako niezwykła osobowość sceniczna - zachęcają organizatorzy.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro