Reklama

Stary Rynek: piwo za... 15 złotych

Średnio o 20% wzrosły ceny alkoholu na Starym Rynku. Restauratorzy nie ukrywają, że to z powodu EURO i tysięcy kibiców przewijających się przez puby. Sprzedaż piwa wzrosła tu nawet 10-krotnie.

O tym, że na Starym Rynku w trakcie EURO sprzedawane są rekordowe ilości piwa pisaliśmy już we wtorek tutaj. Restauratorzy sprzedają obecnie 10 razy więcej złotego trunku niż normalnie. To wynik imponujący również dlatego, że cena piwa i innych alkoholi wzrosła w pubach na Starym Mieście średnio o 20%.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Restauratorzy nie ukrywają, że powodem nagłej podwyżki cen piwa nawet do 15 złotych jest najazd zagranicznych kibiców. - U nas ceny wzrosły znacznie - tłumaczą pracownicy Columbus Pub. - Piwo jest obecnie za 9 złotych i to jest tanio w porównaniu do innych lokali - zapewniają. - Sprzedajemy nawet 20 razy więcej alkoholu niż normalnie. Najbardziej schodzi piwo, wódka i whisky.

Kibice z Irlandii, czy Chorwacji nie przywiązują wagi do cen. - Piwo jest bardzo tanie i dobre - mówi Ian, Irlandczyk. - Piłem też wódkę, cena pozwala na wypicie sporych ilości - dodaje. Nowe ceny nie podobają się za to poznaniakom. - Może dla Irlandczyka jedno piwo za dychę to super cena, ale dla normalnego Polaka to dużo. Wolę kupić sobie piwo w sklepie - kwituje podwyżki młody poznaniak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro