Reklama

Galeria MM przyciąga wzrok elewacją

Bunkier w centrum miasta, czy ciekawa architektura? Zdania wśród poznaniaków są podzielone. Galeria MM zyskuje kolejne elementy nietypowej elewacji.

Ściana Galerii MM od strony ulicy Święty Marcin w ciągu ostatnich tygodni bardzo się zmieniła. Pojawiły się na niej płyty ułożone pod różnym kątem względem budynku. Stanowią nietypową elewację. Pomiędzy nimi można zobaczyć ścianę wykonaną ze szkła.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Poznaniacy mają różne opinie na temat wyglądu budynku. - W sumie to coś ciekawego. Wygląda inaczej niż budynki już istniejące w okolicy - mówi Andrzej, poznaniak. - Ale z drugiej strony może aż za bardzo różni się od reszty - dodaje.

- Kompletnie mi się to nie podoba. Bunkier w centrum Poznania, praktycznie w sąsiedztwie Starego Rynku
- mówi Hanna, starsza poznanianka. - Może jak skończą będzie lepiej wyglądać, teraz jest to po prostu brzydkie.

Elewacja nie została jeszcze ukończona. Prace przy niej mają potrwać do połowy wakacji. Galeria handlowa zostanie otwarta jesienią, prawdopodobnie w listopadzie. Zakupy zrobimy tu m.in. w Lidlu, Cubusie, perfumerii Hebe. Nie zabraknie tu restauracji i kawiarni, w tym Starbucks"a.

Autorem projektu Galerii MM jest pracownia ADS, która na swoim koncie ma m.in. najbardziej rozpoznawalną galerię handlową Poznania - Stary Browar.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro