Reklama

Po meczu Polska-Rosja: więcej kibiców, spokojniej

Po wtorkowym remisie w meczu Polska-Rosja wielu fanów futbolu ze Strefy Kibica i okolic udało się na Stary Rynek. Obyło się bez poważniejszych incydentów. Mimo to, w ciągu minionej doby policjanci zatrzymali 23 osoby za różne wykroczenia.

23,5 tysiąca osób w Strefie Kibica oglądało mecz Polska-Rosja. Część z nich po zakończeniu meczu bawiła się na koncercie Oceany. Inni udali się m.in. na Stary Rynek. Służby czekały w pełnej gotowości, ale okazało się, że świętowanie przebiegało bardzo spokojnie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


- Mieliśmy sporo interwencji, ale dotyczyły drobiazgów - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. - W sumie w ciągu minionej doby zatrzymano 23 osoby. Pięć za udział w niedzielnej bójce na Starym Rynku, a pozostałe m.in. za naruszenie nietykalności cielesnej ochroniarzy w Strefie Kibica, wymuszenie, czy wulgaryzmy - wymienia.

- Biorąc pod uwagę fakt, że w centrum miasta bawiło się prawdopodobnie więcej osób niż po pierwszym meczu naszej reprezentacji, było bardzo spokojnie - kończy. Wśród zatrzymanych osób są nie tylko kibice z zagranicy, ale również Polacy.

Policjanci podkreślają, że kilkadziesiąt tysięcy kibiców w centrum Poznania to sytuacja niecodzienna, ale na razie EURO 2012 nie sprawiło funkcjonariuszom większych niespodzianek. - Odnotowane przypadki łamania prawa należy uznać za incydentalne - kończy.

Nad bezpieczeństwem kibiców w Poznaniu czuwa podczas EURO 2012 2,5 tysiąca policjantów.

Zobacz jak bawili się poznaniacy podczas meczu i po jego zakończeniu!

Czy w centrum miasta podczas Euro jest bezpiecznie?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
11.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro