Reklama
Reklama

Strefa Kibica już zapełniona

Kibice tłumnie przybyli do poznańskiej Strefy Kibica. Dziesiątki tysięcy osób oczekują na mecz Polska - Rosja. Organizator Strefy Kibica zamknął już bramy wstępu na Plac Wolności. Zapełnione są również wioska bawarska w parku Karola Marcinkowskiego i Fan Camp pod Areną.

Teoretycznie strefa miała pomieścić 30 tysięcy osób, ale już w trakcie meczu otwarcia Polska-Grecja bramki zamknięto po wpuszczeniu 23 tysięcy osób. Organizatorzy ze względów na bezpieczeństwo postanowili zamknąć strefę przed godziną 20. Przy wszystkich wejściach znajduje się policja. Na razie nie doszło do żadnych nieprzyjemnych sytuacji.

- Z uwagi na bezpieczeństwo i komfort osób przebywających już w Strefie Kibica podjęliśmy decyzje o czasowym zamknięciu przy frekwencji 23,5 tysiącaosób - powiedziała portalowi epoznan.pl Joanna Janowicz-Strzyżewska, rzecznik prasowy Strefy Kibica.

Policja zachęca kibiców, którzy nie dostaną się na plac Wolności, by oglądali mecz na Starym Rynku. Policja nie obawia się o bezpieczeństwo. We wtorek porządku w mieście pilnuje dwa i pół tysiąca policjantów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
20.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro