Reklama
Reklama

Tramwajem na Franowo w niedzielę lub poniedziałek

Prawdopodobnie dopiero w poniedziałek, 18 czerwca, pierwsi pasażerowie pojadą nową trasą tramwajową na Franowo. Strażacy wciąż prowadzą odbiory, a w tunelu trwają ostatnie prace wykończeniowe.

W sobotę nie udało się uruchomić ruchu pasażerskiego na nowej trasie tramwajowej na Franowo. W zamian za to pasażerowie mogą od weekendu korzystać bez problemów z trasy Górnego Tarasu Rataj. Oznacza to, że tramwaje jeżdżą już częściowo pod nowym wiaduktem Chartowo.

Wciąż nie ma konkretnej daty otwarcia trasy na Franowo dla pasażerów. - Wykonawca wciąż nam deklaruje, że prace zakończą się do 14 czerwca i wtedy pierwsze tramwaje z pasażerami wyjadą na trasę - mówi Andrzej Nowakowski, prezes Infrastruktury EURO Poznań 2012. - Myślę jednak, że oddanie całej trasy "pod klucz" nie nastąpi wcześniej niż 17-18 czerwca - dodaje.

W tunelu wciąż trwają odbiory strażaków. - Muszą napisać odpowiedni protokół, sprawdzić wszystkie systemy. Równocześnie wykonawca przeprowadza ostatnie prace w tunelu, m.in. na przystankach tramwajowych. Wierzę, że do końca tygodnia uda się wszystkie zakończyć - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
21℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro