Reklama
Reklama

EURO: VW Poznań wstrzyma produkcję na czas meczu

Pracownicy VW Poznań będą mogli zobaczyć na telebimie mecz Polska-Rosja. Zarząd firmy zdecydował o wstrzymaniu produkcji na czas piłkarskiego spotkania. - Nie wyprodukujemy w tym czasie około 80 samochodów - mówi członek zarządu.

Pracownicy Volkswagen Poznań, podobnie jak wszyscy Polacy, żyją emocjami związanymi z meczami reprezentacji Polski. Podczas wieczornego spotkania Polska-Rosja w pracy na terenie zakładu będzie 2500 osób. Wszyscy będą mogli na specjalnie przygotowanym telebimie zobaczyć piłkarskie potyczki.

- VW, podobnie jak cały Poznań i Polska żyje EURO. W związku z tym, że dziś jest bardzo ważny mecz Polska - Rosja, postanowiliśmy stworzyć strefę kibica w zakładzie dla naszych pracowników - mówi Jolanta Musielak, członek zarządu VW Poznań. - Produkcja zostanie wstrzymana na czas meczu i miejmy nadzieję, że pracownicy będą mogli wspólnie świętować po jego zakończeniu - dodaje.

Zakład jest przygotowany na straty związane ze wstrzymaniem produkcji. - Nie wyprodukujemy w tym czasie około 80 samochodów, ale już wcześniej wyprodukowaliśmy ich na "plus". Dzięki temu pracownicy spokojnie będą mogli oglądać spotkanie - tłumaczy Musielak.

Strefa została zaaranżowana w sąsiedztwie jednej z hal produkcyjnych, na świeżym powietrzu. - Ustawiono tam ławki, przygotowano specjalnie teren, by 2500 pracowników mogło razem oglądać mecz - kończy.

Tymczasem miłość do piłki nożnej i szacunek do godzin meczów nie przeszkadzają VW zorganizować kolejnego - zapewne burzliwego - spotkania z mieszkańcami Zielińca właśnie w czasie transmisji meczu. W środę o godzinie 18.00 Dania zmierzy się z Portugalią. Dokładnie w tym czasie VW zaprasza na spotkanie mieszkańców z okolicy do hotelu Zieliniec. Więcej o planach Volkswagena tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
14.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro