Reklama
Reklama

Panie z Jarzębiny już w Poznaniu!

fot. AZS AWF Poznań
fot. AZS AWF Poznań

O 15.30 w Strefie Kibica pierwszy występ pań z zespołu Jarzębina, które już są w Poznaniu. Kibice na pewno będą mogli usłyszeć hit na Euro "Koko EURO spoko".

- My jesteśmy do tańca i do różańca - mówi folkowy zespół Jarzębiny z Kocudzy na Lubelszczyźnie. Kobiety w wieku między 30 a 50 lat odznaczają się ponadprzeciętną energią. Panie żartują, że ktoś patrząc z boku rzeczywiście może odnieść wrażenie, że działają one na jakiś wzmacniających dopalaczach. Jest to aluzja do artykułu brytyjskich dziennikarzy jakoby słowa "KokoKoko" odnosiły się do kokainy.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Tymczasem jak same podkreślają ta energia bierze się z radości wspólnego śpiewania i zdrowej żywności. Imponuje także trwałość ich zespołu, rzadkością jest by w takim samym składzie występować wspólnie tyle lat.

Koncert zespołu "Jarzębiny" w Strefie Kibica będzie ich pierwszym oficjalnym występem w miejscu bezpośrednio związanym z Euro 2012 w stolicy Wielkopolski. Zabrakło ich m.in. na ceremonii otwarcia mistrzostw w Warszawie, panie wyraziły żal i rozczarowanie tym faktem. Chętnie dowiedziałyby się skąd takie przeoczenie.

- Gdybyśmy były młodsze i z dużym biustem może inaczej by nas traktowali -
snuły domysły. Zaproszenie do Poznania uradowało więc zespół, który obiecuje, że odśpiewa radośnie i optymistycznie hymn "KokoKoko Euro spoko" z intencją, aby Polska wygrała potyczkę z Rosją.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
52.38 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro