Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 6
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1007 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1010 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
Uwaga, ślisko na drogach! | Wczoraj, godz. 21:24
Dla nich istotny jest każdy detal | Wczoraj, godz. 19:00
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wielkopolanie pokazali swoje prace w Parlamencie Europejskim

red
wtorek, 12.06.2012 r.
godz. 10.04

Awangarda wokół Wielkopolski - pod takim tytułem odbył się wernisaż wystawy artystów z Wielkopolski w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Na wystawę złożyły się prace trzech artystów malarzy - Katarzyny Zygadlewicz, Tomasza Akusza i Krzysztofa Horały, a także zdjęcia wykonane przez Filipa Wendlanda. Promocji Wielkopolski poprzez sztukę towarzyszyła promocja naszego regionu poprzez ... wędliny przygotowane przez doktora Maryniaka. Tradycje rzeźnika Maryniaka sięgają 6 pokoleń wstecz, właśnie do Belgi, nieodległego o 200 km od Brukseli małego miasteczka. Wystawa odbywa się w jednej z najbardziej prestiżowych sal Parlamentu Europejskiego - sali im. Yehudi Menuhina, a na jej otwarciu pojawił się miedzy innymi Jerzy Buzek, były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego. "Widziałem wiele wystaw artystów z Polski w ostatnim czasie, ta wystawa jest jedną z najbardziej udanych" - powiedział Buzek podczas wernisażu.

Wystawa artystów z Wielkopolski w Parlamencie Europejskim powstała z inicjatywy europosła Filipa Kaczmarka - "warto promować nasz region przez rzeczy uniwersalne, a właśnie sztuka, malarstwo, zdjęcia, są taką uniwersalną wartością" - podsumował europoseł.

Reklama