Reklama
Reklama

Strefa Kibica: blisko 150 tysięcy wejść w trzy dni

Tylko w trzy pierwsze dni funkcjonowania Strefy Kibica na placu Wolności zanotowano w niej blisko 150 tysięcy odwiedzin gości. Sprzedano tu prawie 30 tysięcy litrów piwa.

Zdecydowanie najwięcej kibiców pojawiło się w Strefie Kibica na placu Wolności w niedzielę, a więc w pierwszy dzień meczowy w naszym mieście. Przez strefę przewinąć się miało 57 tysięcy gości. Mniej, około 47 tysięcy fanów futbolu, pojawiło się w strefie w piątek. Wynik mógłby być lepszy, gdyby nie fakt, że w pewnym momencie zdecydowano się zamknąć wstęp do strefy ze względu na dużą liczbę kibiców w środku. Do tej pory najmniej kibiców pojawiło się na placu Wolności w sobotę - zanotowano wówczas około 40 tysięcy wejść.

Choć przed rozpoczęciem EURO 2012 wielu poznaniakom nie podobały się ceny piwa w Strefie Kibica (8 złotych za pół litra 3,5-procentowego napoju), tylko w trzy pierwsze dni jej funkcjonowania sprzedano tu... 27,5 tysiąca litrów złotego trunku. Osób niepijących alkoholu było w strefie zdecydowanie mniej - wykupiono tylko 6 tysięcy litrów innych napojów.

Kontrowersje wśród poznaniaków wzbudzał także system płatności, jaki stosowany jest w poznańskiej strefie - tylko poprzez karty zbliżeniowe. W trzy dni na terenie strefy wydano 7 tysięcy kart prepaid, które umożliwiły zakupienie tu napojów i jedzenia osobom nieposiadającym zbliżeniowych kart płatniczych.

Imponująco przedstawiają się także dane dotyczące mediów, które pojawiały się w strefie. W trzy dni Centrum Medialne Strefy Kibica odwiedziło 350 dziennikarzy, a relację z wydarzeń na placu Wolności można było zobaczyć w różnych częściach Europy dzięki 12 wozom transmisyjnym.

Każdego dnia, po zakończeniu zabawy w strefie, usuwano z niej śmieci. Do tej pory wywieziono z niej łącznie dwie tony odpadów.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
20.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro