Reklama
Reklama

Pierwszy mecz w Poznaniu: spokojnie i bezpiecznie

W niedzielę na poznańskim Stadionie Miejskim odbył się pierwszy mecz w ramach EURO 2012. Chorwaci pokonali Irlandczyków 3:1. W trakcie meczu i po nim nie odnotowano poważniejszych incydentów.

Choć w niedzielę około godziny 18.00 na Starym Rynku doszło do incydentu z udziałem chorwackich kibiców, sam mecz i godziny po nim minęły bardzo spokojnie. - Nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych incydentów - zapewnia biuro prasowe wielkopolskiej policji. - Możliwe, że pomiędzy kibicami dochodziło do niegroźnych starć, ale nie było to nic godnego odnotowania. Część kibiców nawet nie rozeszła się jeszcze do hoteli. Wciąż świętują na Starym Rynku choć mamy już poranek.

Powrót ze stadionu przy Bułgarskiej do centrum Poznania również minął bardzo spokojnie. - Nie mamy sygnałów o szkodach w pojazdach - mówi dyżurny poznańskiego Nadzoru Ruchu. - Rozwożenie kibiców ze stadionu poszło bardzo sprawnie - dodaje. Większość z nich udała się na Stary Rynek i do Sterefy Kibica - jej funkcjonowanie przedłużono w nocy z niedzieli na poniedziałek do 2.00 w nocy. Nad bezpieczeństwem osób bawiących się w mieście czuwało 2,5 tysiąca policjantów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.48 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro