Reklama
Reklama

Incydenty w drugim dniu EURO 2012

- W drugi dzień EURO 2012 do późnych godzin nocnych ludzie bawili się w centrum miasta. Policja odnotowała kilka incydentów - informuje sierż. Ewa Ochocka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Podczas pierwszego meczu w Oficjalnej Strefie Kibica UEFA EURO 2012 na Placu Wolności bawiło się 4500 osób, a kolejny mecz oglądało już 8000 osób. Zarówno w Strefie Kibica, jak i na Starym Rynku do późnych godzin nocnych wśród kibiców panowała gorąca atmosfera. Zdecydowaną większość stanowili kibice reprezentacji Irlandii.

- Policja odnotowała kilka incydentów. Między innymi do komisariatu doprowadzeni zostali dwaj obywatele Irlandii, którzy zdewastowali krzesła i stoły w lokalu w pobliżu Starego Rynku. Nad ranem obywatel Chorwacji doprowadzony został do komisariatu w związku z wybiciem szyby w samochodzie. Do najpoważniejszego incydentu doszło około godziny 1.20 na Starym Rynku. Dwie grupy kibiców rzucały w swoją stronę krzesłami i butelkami. 13 osób doprowadzonych zostało do komisariatu. Wszyscy byli nietrzeźwi - informuje sierż. Ewa Ochocka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
28.13 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro