Reklama
Reklama

Bojówka z Chorwacji już w Poznaniu

fot. fot. Michał Nadolski
fot. fot. Michał Nadolski

Restauratorzy ze Starego Rynku informują, że w Poznaniu pojawiła się "bojówka" kibiców z Chorwacji planująca robić podczas EURO 2012 burdy w stolicy Wielkopolski.

- Starła się bojówka chorwacka, zaatakowała klientów, Irlandczyków, Polaków. Przyjechali z Zagrzebia tylko w tym celu, żeby zrobić tutaj jakąś burdę. Policja była informowana wielokrotnie, że to starcie będzie na płycie Starego Rynku. Nikt nie przyjechał. Uprzedziłem ich prawie godzinę wcześniej, że będzie pierwsze starcie, do którego doszło. Zareagowali dopiero wtedy jak była bijatyka. Przykro mi to powiedzieć, ale policja nie jest w ogóle przygotowana. Zostawia nas tu samych na płycie Starego Rynku. To się powtarza wielokrotnie - relacjonował nocne starcie kibiców na Starym Rynku na antenie stacji TVN24 jeden z restauratorów.

Podczas niedzielnego meczu Irlandia - Chorwacja na trybunach Stadionu Miejskiego przy ul. Bułgarskiej o godz. 20.45 zasiądzie 40 tys. widzów, w tym 12 tys. Irlandczyków, 8300 Polaków, 6200 Chorwatów oraz ok. 13,5 tys. kibiców z innych krajów.

Do Poznania cały czas zmierzają kibic z Chorwacji, a w godzinach popołudniowych dotrze też specjalny skład z kibicami z Zagrzebia. Nieoficjalnie szacuje się, że podczas EURO 2012 będzie ich w Poznaniu około 10 tys.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
3℃
Poziom opadów:
9.9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
11.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro