Reklama

Nocna awantura na Starym Rynku

W nocy na Starym Rynku dwie grupy kibiców zaczęły obrzucać się butelkami i potrzebna była interwencja oddziału prewencji. Policja zatrzymała 14 osób.

Do zdarzenia doszło o godz. 1.19 w rejonie ul. Wielkiej i Żydowskiej. W tym czasie cały Stary Rynek był opanowany przez Chorwatów i Irlandczyków, którzy świętowali początek EURO 2012 dla swoich reprezentacji. W pewnym momencie dwie grupy kibiców zaczęły obrzucać się butelkami, krzesłami i stołami.

- Cały incydent trwał pięć minut. Natychmiast wkroczył w ten rejon Starego Rynku oddział prewencji, na którego widok kibice zaczęli uciekać. Policja zatrzymała 1 kibica z Chorwacji, 3 kibiców z Irlandii oraz 10 Polaków. Cały incydent jest wyjaśniany - powiedział portalowi epoznan.pl podinsp. Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Służby w nocy odnotowały kilka drobnych incydentów, ale ogólnie zachowanie kibiców z Chorwacji i Irlandii oceniają pozytywnie. Z relacji naszych czytelników wynika, że najbardziej z mieszkańcami Poznania integrują się kibice z Irlandii m.in. wspólnie piją piwo, rozmawiają o EURO 2012 i również liczą na sukces reprezentacji Polski.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
22.72 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro