Reklama
Reklama

Tysiące kibiców z Irlandii na Starym Rynku

Kilka tysięcy kibiców reprezentacji Irlandii opanowało poznański Stary Rynek, a w sumie jest ich już w Poznaniu blisko 20 tys.

Kibice z Irlandii korzystają głównie z Carlsberg FanCamp w Parku Kasprowicza i hoteli, a z każdą godziną jest ich w Poznaniu coraz więcej. Z samego tylko Dublina w Porcie Lotniczym Poznań-Ławica lądowało dziś 7 specjalnych samolotów, a w sumie każdy lądujący dziś samolot miał na pokładzie kibiców z Irlandii. Cześć kibiców przyjechała pociągami z Berlina, a mniejsza grupa zmierzała do Poznania samochodami.

Od godzin popołudniowych zaczęli wypełniać poznański Stary Rynek i Strefę Kibica. Nie zachowują się agresywnie, a swoją radością zarażają poznaniaków, którzy piją z nimi wspólnie piwo i rozmawiają o EURO 2012. Ponadto część kibiców z Irlandii pogratulowała poznańskiej parze Ewie i Pawłowi, którzy akurat podczas ich zabawy opuszczali Urząd Stanu Cywilnego na Starym Rynku. Władze miasta i służby spodziewają się nawet ok. 30 tys. kibiców z Irlandii.

Prawdziwego najazdu kibiców należy się spodziewać w niedzielne przedpołudnie. - Spodziewamy się 25 samolotów, które do Poznania przylecą specjalnie na Euro. Będą to głównie czartery zarówno z Irlandii, jak i Chorwacji. Mamy też awizowanych kilka małych prywatnych samolotów - poinformowała rzecznika poznańskiego portu lotniczego Hanna Surma.

Przypomnijmy, że reprezentacji Irlandii podczas Euro 2012 zmierzy się na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej z Chorwacją (10 czerwca, godz. 20.45) i Włochami (18 czerwca, godz. 20.45).


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
20.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro