Reklama
Reklama

Spokojnie w pierwszy dzień Euro 2012

- We wszystkich strefach w mieście, w których oglądano inaugurację mistrzostw Europy nie odnotowano żadnych incydentów - informuje podinsp. Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W samym Poznaniu podczas turnieju EURO 2012 pracuje 2500 funkcjonariuszy policji, którzy dbają o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i zagranicznych turystów. - Policjanci zadbali o bezpieczeństwo podczas meczu inauguracyjnego obserwowanego w Strefie Kibica na Placu Wolności w Poznaniu. We wszystkich miejscach, w których publiczność oglądała reprezentację Polski nie odnotowano żadnych incydentów. Po zakończonym meczu część publiczności rozeszła się na Stary Rynek. Funkcjonariusze prewencji pilnowali porządku i interweniowali gdy zaszła taka potrzeba - informuje podinsp. Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Nieoficjalnie szacuje się, że podczas meczu Polska - Grecja 1:1 w centrum miasta mogło być nawet blisko 100 tys. osób. Policjanci tego dnia najwięcej pracy mieli na Łazarzu gdzie przed pijalnią piwa zatrzymali kilku awanturujących się kibiców. Do bójki doszło również na Starym Rynku i potrzebna była interwencja patrolu konnego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
10.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro