Reklama
Reklama

Tramwaje na Franowo: od 14 czerwca?

fot. AZS AWF Poznań

Mimo zapowiedzi trasa tramwajowa na Franowo w sobotę nie zostanie otwarta. Powodem opóźnienia są przedłużające kontrole Nadzoru Budowlanego i Straży Pożarnej.

Jak już wcześniej informowaliśmy budowa trasy na Franowo jest już zakończona. Na odbiory techniczne i przeciwpożarowe wciąż jednak czeka tunel, którym tramwaje pojadą na Franowo. Formalności potrwają przynajmniej kilka dni. W związku z trwającymi dalszymi odbiorami technicznymi jednego z największych przedsięwzięć infrastrukturalnych w Poznaniu (inwestor nie posiada jeszcze opinii Straży Pożarnej), w trosce o zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa pasażerom, podjęta została decyzja o przesunięciu uruchomienia trasy tramwajowej na Franowo na późniejszy termin - informuje Andrzej Nowakowski, prezes spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012.

Spółka dołoży wszelkich starań by oddać budowaną trasę do 14 czerwca, (czyli na następny mecz Euro 2012 w Poznaniu) - o ile do tego czasu uda się zakończyć wszystkie odbiory. Od jutra, zgodnie z planem, tramwaje kursować będą Górnym Tarasem Rataj - dodaje Nowakowski.

Do czasu otwarcia trasy na Franowo kibice, którzy zostawią samochody na parkingu przy M1, do Strefy Kibica i na stadion będą dojeżdżać autobusami linii T. Jutro przejezdny będzie już to Górny Taras Rataj. Tramwaje linii 1 i 5 wrócą na swoje stare trasy, znikną - tramwaje wahadłowe.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

34℃
21℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
15.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro